Menu

Na co se často ptáte

Jak projekt probíhá?

 1. Vyplňte přihlašovací formulář a včas budete vědět, co kdy máte dělat.
 2. Tvořte vlastní mandaly libovolnou technikou, do velikosti max. 50 x 70 cm.
 3. Od 1. 9. do 30. 12. nahrajte fotky mandal do galerie a obrázky uschovejte (přečtěte si tipy, jak mandalu, co nejlépe vyfotit).
 4. Od 1. 1. do 28. 2. pošlete svým známým odkaz na vaše obrázky a poproste o hlas.
 5. Když bude vaše mandala vybraná, dáme vám v únoru vědět, abyste nám ji zaslali.
 6. Do 30. 5. vyplňte vědomostní mandalový test a získejte mandalový kalendář.
 7. V květnu až červnu proběhne zahajovací vernisáž a dražba obrázků.
 8. Během června obdržíte mandalový kalendář na příští rok a diplom o účasti.
 9. V létě dáme peníze tam kde jsou zrovna potřeba.

Časová osa projektu, aneb kde se právě nacházíme

Proč se zapojit?

Získáte inspiraci pro mandalové tvoření a řadu informací ze světa mandal. Pokud budete tvořit s někým dalším, užijete si spoustu zábavy a hlavně pomůžete dětem, které to opravdu potřebují.

Jak a kdy se zapojit?

Do projektu se můžete zapojit kdykoli vyplněním jednoduchého formuláře. Získáte tak vždy čerstvé informace o aktuálním dění v projektu, tipy pro mandalové tvoření a dobrý pocit z užitečného malování.

Rádi bychom se znovu zapojili. Máme se znovu registrovat?

Nemusíte. Jakmile máte jednou svůj účet na mandalarii, stačí se další rok jen přihlásit a nahrát mandaly.

Kdo může tvořit mandaly?

Mandaly může tvořit kdokoliv – dítě, dospělý i senior. Tvořit můžete ve škole, doma, v domově důchodců, v zájmovém kroužku, v klubu nebo při setkání s kamarádkami.

Kam půjdou vybrané peníze?

Každý rok hledáme konkrétní děti, které potřebují naši pomoc. V minulých letech to byly děti z náhradní rodinné péče i děti s fyzickým a mentálním postižením.

Kolik mandal můžeme dát do galerie?

Každý zapojený může do galerie nahrát libovolné množství mandal.

Kdo může mandaly nahrát?

Mandaly nahrává každý sám za sebe nebo za ty, se kterými tvoří. Za děti mohou mandaly nahrávat učitelé, rodiče, babičky, vychovatelé nebo starší kamarádi.

Jak mandalu co nejlépe vyfotit?

Obrázky budou hodnoceny v on-line galerii. Na jejich hodnocení tak bude mít výrazný vliv to, jak je vyfotíte. Nabízíme proto několik tipů od fotografa Jardy, jak dobře naskenovat nebo nafotit dílo, které budete vkládat do fotogalerie.

Jak se díla hodnotí?

Všechny mandaly, které jsou nahrané do konce 25. listopadu jsou následující dva měsíce hodnoceny širokou veřejností. Každá mandala se snaží získat co nejvíce hlasů a stát se tak jednou ze 40 nejoblíbenějších. Aby bylo zohledněno také výtvarné provedení, vybere dalších 13 mandal odborná porata sestavená z výtvarníků. Ze všech 53 mandal uděláme kalendář na další rok a připravíme z nich putovní výstavu.

Mandaly vybírají:

 • Zuzana Řezáčová Lukášková (arteterapeutka pracující s mandalami)
 • Ája Hrozková (výtvarnice a lektorka Zentanglu)
 • Hana Formánková (výtvarnice a arteterapeutka)

Kde jsou vybrané mandaly k vidění?

Originály mandal lze vidět na červnové výstavě v Brně a je možné si je zakoupit v e-shopu Centra Mandala.

Jak si půjčit výstavu?

 1. Napište nám, kdy si chcete výstavu půjčit.
 2. Domluvte místo, kde výstava proběhne.
 3. Všechno spolu domluvíme a můžete zvát své blízké i vzdálené známé.

K zapůjčení výstavy nám stačí napsat kdy si chcete výstavu půjčit a domluvit místo, kde bude výstava umístěna. Výstavu můžete umístit v jakémkoli prostoru, který domluvíte. Může to být vaše škola, ale také knihovna, městský úřad nebo kulturní centrum.

Kdo hradí poslání výstavy dál?

Odeslání výstavy na další místo (případně zpět do centra) hradíte vy. Doporučujeme proto na vernisáži či výstavě vybírat drobné vstupné, ze kterého bude poštovné hrazeno.

Jak probíhá zapůjčení výstavy?

Výstavu dostanete začátkem vybraného měsíce a koncem měsíce vás vyzveme, abyste ji poslali dál (vždy dostanete kontakt na toho, kdo organizuje výstavu před vámi i po vás). Při příjmu a odeslání výstavy, prosím, zkontrolujte její kompletnost a podepište protokol, který je součástí výstavy (protokol vždy přiložte k výstavě, když ji budete odesílat).

Součástí výstavy musí být informace o projektu a o Centru Mandala. Proto prosíme o vystavení plakátu k projektu, který je součástí výstavy.

Všechny obrazy z výstavy jsou ke koupi. Stačí k výstavě přiložit objednávkové lístečky a krabičku pro jejich sběr (i to je součástí výstavy). Přispějete tak k podpoře dětí z dětských domovů, což je hlavním smyslem projektu.

Výstavu foťte a fotky nám pošlete.