Menu

Kurzy pro ty, co chtějí vědět nejvíc

On-line kurz

Cesta mandaly

Pro všechny, kdo si chtějí mandalu opravdu zažít, máme on-line kurz plný videí, návodů, audionahrávek a předloh mandal. V devíti lekcích si ukážeme, jak pracovat s barvou, tvarem a samozřejmě s mandalou. Naučíme se, jak pracovat s pocity, vytvoříme si mandalu vztahů a uděláme si barevný test charakteru.

Naučte se číst z mandal

Pro všechny, kdo chtějí umět číst z mandal, jsme připravili jednoduchý návod jak na to. Naše lektorka, která jako jediná v České republice pracuje s mandalovým diagnostickým testem, vás naučí rozumět vašim kresbám.

Webináře

O mandalách se dá mluvit celé hodiny a tak nabízíme několik hodin záznamů z webinářů, které si můžete pustit kdykoliv a kdekoliv. Chcete vědět k čemu všemu můžete mandalu použít? Chcete tipy a triky na různé výtvarné techniky nebo chcete umět vykládat mandalu? Ukážeme vám jak na to.

Náš tip: pokud chcete umět vykládat mandaly, přihlašte se do on-line kurzu. Dostanete v něm všechny záznamy z webinářů, které se tohoto tématu týkají.

Kurzy a dílny v Brně

V Centru Mandala nabízíme řadu kurzů a dílen zaměřených na mandaly a nejrůznější výtvarné tvoření. Přijďte se přesvědčit, že můžete i vy namalovat obrázek, za který by se nestyděl ani Rembrandt či Picasso.

Doprovodné programy pro školy

Pro učitele nabízíme ve spolupráci s naším hlavním partnerem Životní vzdělávání, z.s. zajímavé semináře, programy na míru i webináře.

Programy pro žáky

Cena programů je 50 – 80 Kč za jednotlivce (závisí na celkovém počtu odučených hodin a na vzdálenosti od Brna). Mimo Brno a jeho blízkého okolí (tzn. dál jak 70 km od Brna) je potřeba zajistit výuku min. na 3 vyučovací hodiny za den.

Tvoření mandal
(program pro MŠ a 1. stupeň ZŠ)

Nabízíme zážitkový tvořivý program, během kterého se děti seznámí s tím, co je to mandala a vytvoří si svůj vlastní barevný obrazec pomocí temperových barev. Ten můžete použít do projektu nebo pro výstavku ve třídě.

Pro více informací a objednávky kontaktujte Moniku Glogovskou na e-mailu monika@centrum-mandala.cz nebo na telefonním čísle 724 952 194.

Tvoření mandal
(program pro 1. a 2. stupeň ZŠ)

Nabízíme zážitkový tvořivý program, během kterého se děti seznámí s mandalou a vytvoří si svůj vlastní černobílý obrazec. Během programu zabrousíme trochu do matematiky a geometrie a vytvoříme předlohu mandaly. Tu můžete ve výtvarné výchově dovymalovat a použít do projektu nebo pro výstavku ve třídě.

Pro více informací a objednávky kontaktujte Moniku Glogovskou na e-mailu monika@centrum-mandala.cz nebo na telefonním čísle 724 952 194.

Časová osa projektu, aneb kde se právě nacházíme

Inspirujte se

Již jsme realizovali

  • mandalové tvoření pro učitele ZŠ Hostinné
  • mandalové tvoření pro ZŠ České Meziříčí
  • tvoření pro rodiče s dětmi v ZŠ Hostinné
  • mandalové tvoření pro děti z dětského domova v Lichnově
  • mandalové tvoření pro děti 1. stupně v ZŠ Uhřice
  • mandalové tvoření pro děti 1. stupně v ZŠ Mníšek pod Brdy
  • mandalové tvoření pro děti 1. stupně v ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Fulnek
  • mandalové tvoření pro děti z 1.A v ZŠ Blatec

Řekli o nás

„3. květen 2012 nebyl pro kolektiv pedagogických pracovníků ze speciální školy v Hostinném obyčejným pracovním dnem. V jeho druhé, odpolední části kolegy čekalo zajímavé setkání – s lektorkou Zuzkou Řezáčovou Lukáškovou a se zajímavou výtvarnou technikou, která může pomoci každému z nás při odhalování našeho já a zároveň ji můžeme využít při vlastní práci s dětmi s mentálním postižením. Společně strávené odpoledne splnilo všechna naše očekávání. Jako by se na chvíli zastavil čas, my jsme vzájemně poodkryli roušku do které se choulíme, pojmenovali jsme naše radosti i smutky, obavy i očekávání. Cítili jsme silné propojení a kolektiv byl najednou silný a kompaktní. Mě samotnou artefiletický seminář dobil novou energií a již po shlédnutí výstavy ve františkánském klášteře, při společné neformální večeři jsme se Zuzkou plánovaly další spolupráci.“ (Iva Faltová, ředitelka školy)

„Dne 7. 5. 2013 odpoledne se v našem zařízení konal zážitkový workshop pro děti v oblasti arteterapie pod vedením zkušené lektorky Zuzany Řezáčové Lukáškové. Celé pracovní odpoledne probíhalo ve velmi vlídné atmosféře, děti se dověděly něco nového, u malování příjemně relaxovaly a užily si i zábavu. Skládáním základních barev rozkryly celou škálu možných dalších variant barev a odstínů. Učily se také barvami vyjádřit své pocity, nálady, chuť, vůní, dojem z hudby a rovněž roční období, aktuální počasí apod. Celé odpoledne pak bylo završeno malováním mandal, což děti velice zaujalo a na závěr si děti vzájemně své mandaly ohodnotily. Závěrečné hodnocení bylo velmi příjemné a děti se rozešly v pozitivní náladě.“ (DD Lichnov)

Objednejte si program pro svou školu ještě dnes!

Máme přece jen tři lektorky, a každá může být v jeden den jen na jednom místě. Hermionu zatím v týmu nemáme. Aby byly holky právě u vás zajistí Monika Glogovská. Napište jí e-mail monika@centrum-mandala.cz nebo jí rovnou zavolejte 724 952 194.